Цветана Пиронкова оправда очкаванията и постигна сравнително лесна победа над италианката Сара Ерани с 6:1, 6:4. Тя ще играе във втория кръг на Уимбълдън 2017 с бившата №1 в света - датчанката Каролине Возняцки. Българката има нужда от серия от победи за да се върне в първите 100 в света.

Григор Димитров натупа съпротивляващия се Диего Шварцман и продължава в Уимбълдън

Аржентинецът беше на прага да вземе първия сет, но после беше пречупен

Сара Ерани е специалистка на червни кортове и независимо, че е играла финал на Ролан Гарос беше сочена за аутсайдер в мача. Цвети премина през нея като "бързия експрес" в първия сет, който спечели с 6-1 за 26 минути.

Втората част се оказа по-трудна. Българката проби за 3-2, но веднага допусна италианката да се върне. Последните два гейма преминаха при превъзходство на Пиронкова. Тя проби за 5-4 и сервира за мача. Ерани опита да се спаси и поведе с 15-40. Цвети натисна здраво и реализира втория си мачбол.

Цветана Пиронкова има четири загуби срещу Возняцки и няма победа. Датчанката загуби финал в Ийстбърн в събота и набира скорост на трева, но може да бъде пречупена. Притеснителна е превръзката на бедрото, с която българката играе от известно време насам.

Мачът Пиронкова - Возняцки по програма трябва да се играе в четвъртък.