Цветaна Пиронкова е фаворит на букмейкърите в днешния си мач срещу италианката Сара Ерани. Победата на българката е оценена на 1.22, а тази на Ерани на 4.33.

Българската №1 е в битка за завръщане сред първите 100 в света. Миналата година тя отпадна в първия кръг на Уимбълдън от швейцарката Белинда Бенчич, което означава, че няма да защитава точки за ранглистата на УТА.

Фаворитките постигнаха победи в първия кръг на Уимбълдън 2017

Йелена Остапенко се наложи трудно над Александра Саснович

Пиронкова е по-добра от Ерани на тревна настилка. Двете са се срещали четири пъти, но никога на трева. И двете имат по две победи. Успехите на българката са на Ролан Гарос 2016 с 6-3, 6-2 и в Сидни през 2014-а с 7-6(2), 6-3.

Победите на италианката са трисетови. В Доха през миналата година с 1-6, 7-5, 6-3 и в Бризбейн през 2009-а година с 6-7(3), 7-5, 6-3.

На трева Ерани има изиграни общо 4 срещи през 2017-а. Тя успя да победи само представителката на Лихтенщайн, Катинка фон Дейчман в първия квалификационен кръг в Майорка. В останалите си три двубоя тя успя да вземе общо само 13 гейма.

Мачът Пиронкова - Ерани е последен, четвърти на корт №5 и може да завърши късно вечерта.