Цветана Пиронкова загуби от Серина Уилямс четвъртфиналния сблъсък между двете на US Open 2020. Българката беше по добра до втория гейм на втория сет, но след това се пречупи пред невероятната физика на американката. Крайният резултат е  6-4, 3-6, 2-6 след 2 часа и 12 минути игра.

Уилямс игра за 17-и път 1/4-финал на турнира от "Големия шлем" в Ню Йорк. За българката беше едва първи, но тя опита да се надиграва и в дълги периоди имаше успех.

Цветана Пиронкова - Серина Уилямс, на живо

Цветана Пиронкова - Серина Уилямс 6-4, 3-6, играе се трети сет

Американката се върна в мача

Двубоят започна с четири бързи гейма. В петия, българката проби след хубави ретури и грешки на американката за 3-2.

Това даде предимство на Цвети и тя диктуваше, и печелеше дългите разигравания. Уилямс се измъкваше с мощните си сервиси, които ѝ донесоха 20 аса в срещата.

Пловдивчанката достигна до два сетбола в деветия гейм, но първо Уилямс се спаси, а след това Пиронкова изкара топката в аут. Все пак, първата част беше спечелена за 40 минути с 6-4 след отличен сервис гейм на 15.

Снимка 495438

Вторият сет започна по мечтан начин за Цвети. Тя проби след перфектни за нея разигравания и грешки на противничката ѝ. За съжаление Уилямс засили още ретура и веднага върна брейка на 15.

В следващия сервис гейм на Уилямс имаше 12 разигравания, но така и не се стигна до точка за пробив. В него имаше 3 аса и те спасиха американката. В следващата партия Пиронкова беше притисната, но успя да удържи подаването си за 2-2.

Последваха 3 бързи гейма. В осмата партия на втория сет се реши мачът. Американката дръпна с 0-40 след брутални ретури. Цвети се съпротивлява, взе едно разиграване и сбърка следващото, което беше много тежко и равностойно.

Снимка 495437

Американката затвори втория сет с 3 аса за 6-3. Частта продължи 38 минути.

Цвети не се предаде в последната част. Първият гейм на неин сервис беше най-дългият в мача. Той продължи 10 минути и американката проби след 16 разиграни точки.

И двете имаха по три възможности да го затворят. Пиронкова имаше малшанса при третия геймбол и прекрасно дълго разиграване да намери мрежата от воле.

Снимка 495439

Американката засили още сервиса в опит да не допусне обрат. Нашето момиче така и не стигна до възможност за рибрейк, защото асовете неутрализираха разиграванията. Българката загуби бекхенда си по правата, който ѝ донесе много точки в началото.

Уилямс проби отново за 5-2 и затвори с лесен гейм мача след 2 часа и 12 минути.

Цветана Пиронкова игра като равна със Серина Уилямс. Дори българката също опитваше много агресивна игра, но издръжливостта не беше на нейна страна.