Първата ракета на България Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Оейраш (Португалия) с награден фонд 80 хиляди долара.

Томова надделя над квалификантката Катарина Герлах (Германия) с 6:1, 7:6(3) за 109 минути.

Софиянката стартира устремно и поведе с 4:0 гейма по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част Герлах на три пъти излизаше с пробив напред, но Томова обърна до 5:3 и сервираше за мача, но не се възползва. В последвалия тайбрек българката изоставаше с 1:3 точки, но с шест поредни разигравания стигна до победата.

27-годишната Томова заработи 2059 долара и 24 точки за световната ранглиста, в която заема 107-ото място.

Следващата съперничка на българката ще бъде бившата номер 39 в класацията на УТА Фиона Феро (Франция).

25-годишната Феро, която има две титли в кариерата си, е 132-а в света в момента. Тя е спечелила единствената среща с Томова досега с 6:3, 6:4 в Нант през октомври 2013 година.