Словакът Мартин Клижан оправда по-високия си ранкинг и се класира за четвъртфинал на Sofia Open 2019. Темпераментният левичар се наложи над германския квалификант Даниел Брандс със 7-6(5), 6-4 за 1 час и 42 минути игра. Утре победителят ще срещне по-добрия от третия двубой на Централния корт, противопоставящ Робин Хаасе (Холандия) на Даниил Медведев (Русия)

Всички резултати от Sofia Open 2019

Схемата на турнира е за 28 тенисисти с два квалификационни кръга

Мачът започна с много дълъг първи гейм. В него Брандс успя да реализира втората си възможност за пробив. Клижан не се притесни и натисна подаването на съперника си. Словакът успя да върне брейка едва за 5-5, но дотогава пропусна няколко шанса.

Тайбрекът беше ужасяващ за сервиращите. Германецът направи 4 мини пробива, но Клижан му отговори с 5. Частта завърши на собствен сервис на словака, който успя да реализира едва втората си точка, когато подава.

Снимка 404659

Във втората част победителят не даваше шансове на съперника си когато сервира. Клижан направи решителен пробив за 3-2.

В края имаше малка драма, след като Брандс опита да пробив в последния гейм. Клижан реализира втория си мачбол. Малко преди това той имаше късмет при едно оспорване на германеца.

Словакът сподели след мача, че не се е чувствал добре, но много обича да играе в София, където се чувства прекрасно.

Даниел Брандс беше №180 в ранглистата на ATP. Той изигра общо четири мача и ще добави 20 точки, което ще подобри значително позицията му в световната класация. В първия кръг той елиминира силния грузинец Николоз Басилашвили.