Американката Слоун Стивънс надделя над бившата световна №1 Виктория Азаренка в зрелищен мач от втория кръг на турнира от WTA Premier Mandatory в Мадрид. Мачът премина през обрати, но Стивънс беше много по-силна в края му, спечелвайки последните четири гейма за крайното 6-4, 2-6, 6-2.

Григор Димитров загуби от Тейлър Фриц в Мадрид след два тайбрека

Българинът игра стабилно, но загуби решителните точки

Стивънс връщаще всичко и преминаваше в контраатаки, докато Азаренка постоянно изпускаше инициативата и грешеше във важните моменти. Шампионката от US Open 2017 ще играе в утрешния осминафинал с победителката от двубоя Сайсай Джън Китай - Ализе Корне (Франция).

Поставената под №2 и защитаваща титлата си Петра Квитова също продължава напред. Тя се наложи сравнително трудно над квалификантката Кристина Младенович (Франция) 6-3, 7-6(5). Левичарката, която се стреми да стане световна №1 игра стабилно от дъното на корта и взе първия сет след два пробива. Във втората част Младенович се стабилизира и изравни играта. Квитова имаше по-здрави нерви в решителния тайбрек и не допусна да се стигне до тайбрек.

Австралийката Ашли Барти и американката Даниеле Колинс изиграха любопитен мач с два обрата. Барти взе първия сет с 6-1. След това Колинс заигра много нападателно и отвърна с 6-1. И когато се очакваше оспорван трети сет, американката започна да греши и отстъпи с 1-6.

Финалистката от миналата година и Кики Бертенс (Холндия) победи относително лесно непредвидимата латвийка Йелена Остапенко с 6-4, 6-3.

Днес ще се играят останалите осем двубоя от втория кръг. Утре два ред за осминафиналите.