Водачката в схемата Симона Халеп спечели титлата на турнира по тенис на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 225,500 хиляди долара. На финала румънката победи поставената под номер 3 в схемата Елизе Мертенс с 6:2, 7:5 за 95 минути.

Почина легендата в тениса Робърт Рилънд

Почина легенда в тениса

Първият чернокож професионален тенисист се спомина

Халеп, която е номер 2 в световната ранглиста, спечели първия сет след само 39 минути. Тя загуби подаването си във втория гейм, но след 0:2 спечели следващите шест поредни части и поведе в резултата.

Във втория сет румънката имаше аванс от 4:2, но Мертенс взе следващите три поредни гейма и направи обрат 5:4.

Халеп изравни, след което стигна до пробив за 6:5 и при своя сервис затвори срещата с първия си мачбол.

Мертенс завърши двубоя с 32 непредизвикани грешки и 20 печеливши удара, а Халеп с 21 печеливши удара и 17 непредизвикани грешки.