Световната №1 Симона Халеп продължава наказателната си акция на турнира от категория "Премиер Мандатори" в Мадрид. Румънката срази в осминафинален мач чехкинята Кристина Плишкова с 6-1, 6-4 за 1 час и 17 минути.

Мария Шарапова победи Кристина Младенович и е на 1/4-финал в Мадрид

Рускинята се завръща в Топ 40 в ранглистата на WTA

Досега румънката загуби общо 9 гейма в трите си мача и е фаворит за спечелване за трети пореден път силния турнир на червени кортове. В надпреварата участват всички най-силни тенисистки в света. Халеп ще играе днес с близначката на Кристина - Каролина.

По-силната сестра Плишкова също беше безапелационна срещу шампионката от US Open 2017 Слоун Стивънс (САЩ). Като времетраене тя беше по-бърза от Симона и се наложи с 6-2, 6-3 само за 1 час и 5 минути.

В горната част на схемата рускинята Дария Касаткина смълча домакините, след като успя да отстрани световната №3 Гарбине Мугуруса в трисетов мач след 6-2, 4-6, 6-3. Този двубой продължи точно 150 минути. Касаткина ще играе с Петра Квитова (Чехия), която също трябваше да се поти повече от два часа в мач с естонката Анет Контавейт. Левичарката загуби първия сет, но се наложи с 6-7(4), 6-3.