Поставеният под номер 4 в основната схема Радек Щепанек спечели четвърта титла в кариерата си, след като победи Марди Фиш (САЩ) с 3:6, 6:4, 6:2 на финала на турнира по тенис за мъже в Сан Хосе с награден фонд от 600 хиляди долара.

След като загуби първия сет с 3:6, Щепанек поиска медицинско прекъсване във втория, когато водеше с 3:2. Чехът направи пробив в последния гейм на втория сет, който спечели с 6:4.

В решителната трета част Радек Щапанек проби сервиса на своя съперник два пъти - за 4:2 и веднага в седмия гейм.

От началото на сезона чехът има 12 победи и само 2 загуби като спечели титлите в Бризбейн и тази в Сан Хосе. "Дойдох тук доста уверен в играта си. Това е най-доброто началото за годината за мен", каза 21-вият в света тенисист.