Бившите шампиони Диего Шварцман (Аржентина) и Доминик Тийм (Австрия) отпаднаха рано-рано още във втория кръг на турнира по тенис на клей в аржентинската столица Буенос Айрес с награден фонд 626 595 долара.

Победителят през 2021 година и финалист през миналия сезон Шварцман претърпя поражение от испанеца Бернабе Сапата Мирайес с 1:6, 3:6. Поставеният под номер 4 представител на домакините загуби девет от първите десет гейма в мача и това се оказа решаващо.

На четвъртфиналите Сапата Мирайес ще срещне друг аржентинец Франсиско Черундоло. Вицешампионът през 2021 година Черундоло, пети в схемата, постигна категоричен успех срещу испанеца Хауме Мунар с 6:2, 6:1.

Носителят на трофея през 2016 и 2018 година Тийм, който през този сезон участва с "уайлд кард", беше елиминиран от перуанския квалификант Хуан Пабло Варияс след 4:6, 4:6. За последно Варияс игра четвъртфинал в Тура на АТП през юли миналата година в Гщаад, където отпадна именно от Тийм след 3:6, 4:6. 101-ият в световната ранглиста перуанец поставения под номер 3 в схемата Лоренцо Музети (Италия), който се справи във втория кръг с аржентинеца Педро Качин с 6:2, 6:3.