Националката на България Изабелла Шиникова се класира за втория решителен кръг от квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите WТА 250 в германския град Хамбург с награден фонд 235 238 долара.

Поставената под №5 Шиникова спечели срещу Зина Херман (Германия) с 6:4, 6:2 за 82 минути. Българката на два пъти пропиля пробив аванс в първия сет, който все пак спечели с трети брейк в десетия гейм.

Тя загуби подаването си на старта на втората част, но веднага изравни, а след 2:2 взе четири последователни гейма, за да триумфира. За влизане в основната схема Шиникова ще играе срещу четвъртата поставена Елена-Габриела Рузе (Румъния).

23-годишната Рузе е 198-а в световната ранглиста, с 24 места по-напред от българката. Двете са се срещали веднъж досега на турнир в Букурещ през 2017 година и тогава румънката печели убедително с 6:2, 6:1.