Трикратната шампионка и защитаваща титлата си от миналия сезон Серина Уилямс (САЩ) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис с общ награден фонд от 13,725 милиона лири.

Американката победи за 68 минути 46-та в света Доминика Цибулкова (Словакия) с 6:0, 7:5, след като направи 20 аса.

Поставената под номер 1 Уилямс триумфира с титлата през 2002, 2003 и 2009 година.Уилямс спечели първия сет без да загуби гейм само за 18 минути, но във втория доста повече се потруди.Американката направи пробив с 12-ия гейм, за да стигне до крайния успех.

Следващата съперничка на Уилямс ще бъде рускинята Мария Шарапова, която победи Барбора Захлавова (Чехия) със 7:5, 6:3.Шарапова победи Уилямс на финала тук през 2004-та година.

23-годишната бивша номер 1 се поизмъчи доста и въпреки че направи 5 пробива и 3 аса остана на корта почти два часа.

Номер 7 Агнешка Радванска (Полша) победи 32-та Сара Ерани (Италия) с 6:3, 6:1 и също се класира за четвъртия кръг.

Изненадата поднесе Петра Квитова (Чехия), което се наложи над 14-та в схемата Виктория Азаренка (Беларус) със 7:5, 6:0.

9-та поставена На Ли (Китай) победи Анастасия Родионова (Австралия) с 6:1, 6:3, а номер 3 Каролин Возняцки (Дания) се наложи над Анастасия Павлюченкова (Русия) със 7:5, 6:4.

Клара Закопалова (Чехия) отстрани номер 10 в схемата Флавия Пенета (Италия) след 6:2, 6:3.

Продължава чудесното представяне на естонката Кая Канепи, която срази за по-малко от час Александра Дюлгеру от Румъния с 6:1, 6:2.