Серина Уилямс започна с победа участието си на силния турнир с награден фонд $5,185,625, който се провежда през тази седмица в Пекин, след като в двубой от първи кръг се наложи с 6:4, 6:2 над Елена Веснина, записвайки четвъртата си победа от общо четири изиграни мача с рускинята.

В опит да достигне до осминафиналите американката, която през 2004 г. триумфира с титлата при първото издание на турнира в китайската столица, ще се изправи срещу Франческа Скиавоне, класирала се за тази фаза, след като Ализе Корне се отказа поради контузия в кръста при резултат 3:2 в полза на италианката.

Голямата звезда на домакините На Ли също си осигури място във втори кръг след рутинна победа с 6:0, 6:4 над Даниела Хантухова, а там ще се изправи срещу победителката от двубоя между Сорана Кърстя и намиращата се в страхотна форма Бояна Йовановски, които играят в понеделник.

Напред продължава и шампионката от 2011 г. Агнешка Радванска, която днес срещна неочаквано големи затруднения в мача си срещу швейцарката Щефани Фьогеле, но все пак намери начин да измъкне победата след обрат с 4:6, 6:4, 6:4. Следващата съперничка на полякинята ще бъде американката Мадисън Кийс, която в първи кръг не даде дори сет на Доминика Цибулкова, надигравайки я с 6:4, 6:3.

В друг двубой от втори кръг една срещу друга ще се изправят Луцие Шафаржова и Кая Канепи, след като чехкинята отстрани Саманта Стосър със 7:5, 6:3, повеждайки със 7:2 в преките си срещи с австралийката, а естонката се наложи със 7:5, 6:4 над Юлия Гьоргес.

За чаровната германка това бе 24-а загуба от общо 40 изиграни мача през сезона, а серията от поражения доведе до нов спад в ранглистата и изпадане от Топ 50  - нещо, което не се бе случвало на Гьоргес от 2010 г. насам или годината, в която направи големия си пробив на WTA тура