САЩ ще има представителка на полуфиналите на "Ролан Гарос" 2020. Това беше осигурено от Даниел Колинс, която победи в отложен от вчера осминафинален мач най-дбората африканка Онс Джабюр с 6-4, 4-6, 6-4 за 1 час и 58 минути. Така утре Колинс ще срещне своята сънародничка София Кенин за място в Топ 4.

Първият сет се реши след само един пробив в последния десети гейм в полза на Даниеле. Тя поведе убедително с 3-0 във втората част, но Джабюр се върна в мача със серия от пет поредни гейма.

Третата част се превърна във фестивал на пробивите, но в крайна сметка сценарият от края на първия сет се повтори - Джабюр сервираше за оставане в мача при 4=5, но се пропука и Колинс постигна втория си най-силен резултат в кариерата си в турнирите от "Големия шлем" след полуфинала в Мелбърн през миналата година.

57-ата в ранглистата на WTA Колинс имаше само една победа на "Ролан Гарос" преди тазгодишното си участие в Париж.,

Интересно за отбелязване е, че Колинс играе повече от успешно срещу Кенин - 3 победи от 3 мача. Два от трите мача между двете все пак са на турнири от по-ниска категория извън календара на WTA през 2017 година, Двете за първи път ще премерят силите си на клей.

Новак Джокович с поредната си рутинна победа на "Ролан Гарос"