Новак Джокович постигна поредната си рутинна победа и вече е на 1/4-финалите на "Ролан Гарос" 2020. Световният №1 се наложи над поставения под №15 руснак Карен Хачанов с 6-4, 6-3, 6-3.

В сряда Ноле ще срещне поставения под №17 испанец Пабло Кареньо Буста или германския квалификант Даниел Алтмайер, който е №186 в ранглистата на ATP. Любопитно за отбелязване е, че именно Кареньо Буста бе съперникът на Ноле на 1/8-финалите на US Open, когато сърбинът бе дисквалифициран от турнира за удар с топка по страничен съдия.

Още при 3:2 Джокович в първия сет имаше два поредни брейкпойнта при 15-40, но Качанов се отърва. Първият сет завърши с три поредни пробива. Първо сърбинът проби за 5-3, Хачанов направи рибрейк за 4-5. В десетия гейм руснакът се срина на свой сервис и загуби сета с 4-6.

Във втората част 33-годишният Джокович проби за 3-1, а при 4-2 се измъкна от 0-40, като спаси общо 4 брейкпойнта. В следващия гейм пък Ноле не успя да пробие, въпреки че Хачанов губеше с 0-40. Сърбинът пропусна общо 4 сетбола и Хачанов се добра до 3-5, но малко след това носителят на 17 титли от "Големия шлем" затвори втората част с 6-3.

В третия сет Джокович поведе с 2-0. Хачанов взе следващите три гейма и дори имаше два шанса за 4-2. Джокович някак успя да удържи подаването си за 3:3. Веднага след това Джокович направи пробив, затвърди го за 5-3. Хачанов беше дотук и предаде последния гейм в мача, който приключи за 2 часа и 23 минути.