Отборът на Сърбия успя да спечели първото издание на ATP Cup в Австралия. На финала съседите ни надделяха над Испания с 2:1. В решителния мач на двойки от серията Новак Джокович и Виктор Троицки се наложиха над Фелисиано Лопес и Пабло Кареньо Буста с 6-3 6-4 и с общ резултат 2-1 успеха спечелиха титлата. В състава на иберийците настъпи промяна преди двубоя - Фелисиано Лопес замени Рафаел Надал, който първоначално бе заявен за срещата на двойки, но все пак заради умората натрупана през последните дни, бе решено той да не играе.

Новак Джокович спечели шоуто срещу Рафаел Надал в Сидни

Първият шампион в ATP Cup ще бъде определен в мача на двойки

В първия мач на сингъл Роберто Батистута Агут успя да победи Душан Лайович в два сета. Във втория двубой, сблъсъкът на титаните между Новак Джокович и Рафаел Надал завърши с победа в два сета за сърбина, който постигна поредна победа над първата ракета на Испания на твърди кортове. Така всичко се реши в мача на двойки.

Снимка 461225

Двубоят на двойки започна вълнуващо, като сърбите допуснаха ранен пробив и изостанаха с 2-0. Въпреки това, те успяха да направят феноменален обрат, след брейкове в 6-ия и 8-ия гейм. След това за тях не бе проблем да затворят гейма при 6-3.

Втората част Джокович и Троицки продължиха да играят в същото темпо, а затруднения за испанците имаше при посрещането на Джокович, който почти не оставяше топка незавършена. Още в първия гейм Лопес и Кареньо Буста допуснаха пробив, след което Новак го затвърди за 2-0. Испанците нямаха отговор на добрата игра на съперника си и при 5-4 Джокович не им остави никакви шансове и отнесе титлата в Сърбия.