Водачът на световната ранглиста Роджър Федерер (Швейцария) победи Марди Фиш (САЩ) с 6:3, 7:6(4) и се класира за полуфиналите на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати (САЩ) с награден фонд 2,83 милиона долара.

Швейцарецът направи пробиви в първия и последния гейм на първия сет. Във втория сет Федерер стигна до тайбрек, който взе със 7:4.

Следващият съперник на Федерер ще бъде неговия сънародник и приятел Станислас Вавринка, който се наложи над Милош Раонич (Канада) с 2:6, 7:6(5), 6:4.

Номер 2 в света Новак Джокович (Сърбия) отстрани Марин Чилич (Хърватия) с 6:3, 6:2 и също се класира за полуфиналите. Това бе седма победа на Джокович над Чилич в седем мача, които са изиграли двамата един срещу друг.

Поставеният под номер 6 в основната схема Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) победи Жереми Шарди (Франция) с 6:1, 6:3 за 76 минути и на полуфиналите ще играе срещу Джокович. Французинът изненадващо отстрани в предишния кръг олимпийския шампион от Лондон 2012 Анди Мъри (Великобритания).