Трикратният шампион в Маями Роджър Федерер си осигури място на полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" 1000.

Каролина Плишкова спря Симона Халеп в Маями

Чехкинята ще спори на финала с Ашли Барти

Швейцарецът, който вече е основен фаворит за спечелване на титлата разгроми южноафриканеца Кевин Андерсън с 6-0, 6-4 за малко повече от час на Централния корт.

Андерсън беше напълно безпомощен срещу швейцареца, който показа отличен тенис. Федерер ще играе за седми път на полуфиналите в Маями. Той е достигал до тази фаза в "Мастърс" 1000 турнирите общо 65 пъти и има 27 титли. В спор за място на финала 37-годишният "Маестро" ще се изправи срещу канадския талант Денис Шаповалов.

"Винаги се наслаждавам да играя срещу младите момчета в тура. С Шаповалов само съм тренирал. Помня, че ме впечатли как сервира и колко силно удря топката", каза Федерер.

Преди двубоя срещу швейцареца Андерсън беше допуснал общо три пробива от началото на турнира, но днес загуби подаването си три пъти само в първия сет. Федерер имаше проблеми с вкарването на първия си сервис, но не даде нито гейм на съперника си в откриващия сет. Серията на Федерер стигна до осем поредни спечелени партии. Андерсен върна един пробив за 3-3, но след 14-минутен изтощителен гейм загуби подаването си и с лекота затвори мача.