Милош Раонич отнесе Томи Робредо за по-малко от час, в двубой от четвъртфиналната фаза на тенис турнира, провеждащ се в Санкт Петербург.

Раонич изигра един от най-силните си мачове след завръщането от контузия и смаза съпротивата на Робредо с 6:1, 6:2. Това е пета победа от пет мача за канадеца срещу коравия испански воин.

Милош показа впечатляваща стабилност от основната линия и дори не му се налагаше да набляга толкова на играта сервис-мрежа.

Ключовият фактор в мача беше втория сервис, на който Робредо спечели едва три точки през двубоя. Раонич профучаваше безпроблемно през подаванията си и се възползва от първия си брейкпойнт в двубоя, за да пробие за 3-1. В следащия гейм Милош прати в история единствения шанс за пробив на испанеца в цялата среща и наниза десет поредни точки, за да затвори сета с 6-1.

Раонич използва тоталния контрол, който беше установил над събитията на корта, за да пробие веднага след почивката, след което успокои ритъма на двубоя и изчака шанса си за нов брейк за 4-1, с който приключи мача с 6-2. Раонич продължава на полуфинал срещу Роберто Баутиста Агут, който мина рутинно през Лука Пуи.