Рафаел Надал победи Даниил Медведев в изключителен мач от финалния турнир на ATP в Лондон. Двамата играха 2 часа и 49 минути, след които испанецът се наложи с 6-7(3), 6-3, 7-6(4).

Доминик Тийм на полуфинал в Лондон след обрат над Новак Джокович

Австриецът направи цели 50 уинъра

"Матадора" изоставаше с 0-4 гейма в третия сет, спаси точка токи за пробив за 0-5 и мачбол на свой сервис при 1-5. След това играта на Медевдев тотално се срина и Рафа взе 5 последователни гейма. Руснакът все пак успя да докара нещата до тайбрек, но в неговия край направи серия от грешки и след оспорване на Надал при 4-6 трябваше да признае загубата.

В първия сет имаше само една точка за пробив в полза на Медведев, който игра по-точно в тайбрека, спечелен със 7-3, както предвиждаха специалистите. Във втората част Надал беше много по-точен и проби още в първия гейм. Той затвори частта на сервис на Медведев за 6-3.

Снимка 452670

Третият сет изглеждаше лесен за Медеведев до обрата след 4-0. След този период нервите на руснака отново не издържаха и той реагираше саркастично на грешките си. Точките в мача са 108 на 105 за Надал.

В във втория мач за деня от 22:10 часа ще играят Стефанос Циципас (Гърция) срещу Александър Зверев (Германия). За световния №1 е добре двубоят да бъде спечелен от Зверев, за да може испанецът и гъркът да определят в петък втория полуфиналист от групата.