Карен Хачанов, който ще си партнира с Григор Димитров в турнира на двойки в Мадрид, отпадна след първия си мач на турнира от ATP 250 в Мюнхен. Руснакът продължава със слабата си серия, започнала на Sofia Open през февруари.

Световният №13 отстъпи пред германеца Филип Колшрайбер с 6-7(6), 4-6. Това е десета загуба за руснака през тази година, като той има само 7 победи. Хачанов водеше с 5-4 и минипробив в тайбрека на първия сет, но загуби стратегическа точка на свой сервис, което се оказа фатално.

Изабелла Шиникова приключи с Рабат след загуба на 1/2-финал на двойки

Българката се представи отлично на силния турнир в мароканската столица

Във втората част той успя да върне пробив за 4-4, но веднага загуби подаването си и Колшрайбер не изпусна инициативата в следващия гейм.

В днешния четвъртфинал Колшрайбер ще срещне италианеца Матео Беретини. В другия двубой от долната част на схемата Аржентинеца Гуидо Пея ще се изправи срещу испанеца Роберто Баутиста Агут.