Изабелла Шиникова приключи много успешното си участие на турнира от WTA International в Рабат (Мароко).

Шиникова участва с "уайлд кард" в мароканската столица и успя да достигне до осминафинал, загубен от гъкинята Мария Сакари. На двойки българката в партньорство с румънката Ана Богдан отпднаха на полуфинал от грузинката Оксана Калашникова и испанката Джорджина Гарсия-Перес след 6-7, 3-6.

Нови лица на полуфиналите на дамския тенис турнир в Прага

Американката Бернарда Пера надви поставента под №3 китайка Цян Ван

Двубоят продължи 76 минути. Шиникова и Богдан поведоха с 3-0 в първия сет, но допуснаха обрат до 3-4. Следващите пет гейма бяха печелени от посрещащите. В тайбрека Калашникова и Гарсия-Перес бяха по солидни и се наложиха със 7-3.

Във втората част решителният пробив се получи при 5-3 за победителките, които след това нямаха проблем да затворят мача.