Румънката Симона Халеп и рускинята Мария Шарапова са все по-близо до мечтан от организаторите финал на турнира в Шънджън (Китай).

Каролине Возняцки смаза Петра Мартич за 53 минути

Датчанката продължава със забележителния си старт на сезон 2018

И двете спечелиха днес своите четвъртфинали сравнително лесно, като не допуснаха загуба на сет. Шарапова се наложи над представителката на Казахстан Зарина Дияс с 6-3, 6-3, в мач който продължи 90 минути.

В първия сет имаше само един пробив, но разиграванията и геймовете бяха по-дълги. Във втората част мощната игра на Шарапова ѝ донесе успех в три гейма, когато подаваше съперничката ѝ. Дияс също направи един пробив, но това се дължи по-скоро на факта, че бившата №1 си даваше почивка в някои от геймовете.

Симона Халеп беше по-бърза. Тя престоя на корта само 57 минути срещу беларускинята Арина Сабаленка и се наложи с 6-2, 6-2. Точките в мача са 60 на 34, което красноречиво говори за разликата в класите.

Халеп ще играе утре със сънародничката си Ирина Камелия Бегу, победила унгарката Тимеа Бабош. Шарапова ще има за съперничка чехкиня, по-добрата в двубоя между Катерина Синякова и Кристина Плишкова.

Така финалът Симона Халеп - Мария Шарапова изглежда сигурен.