Петя Аршинкова трябваше да спасява 6 мачбола, за да се класира за осминафинал на турнира на клей в Бетани Бийч (САЩ), който е с награден фонд от 25 хиляди долара.

Българката изигра маратонски мач с представителката на домакините Пейтън Стиърънс (САЩ) и се наложи след три тайбрека с 6-7(6), 7-6(11), 7-6(4), Двубоят продължи 4 и 11 минути.

Димитър Кузманов, Васко Младенов, Габриел Донев и Александър Донски на 1/8-финал в Пловдив

Днес са битките в Топ 16 на турнира от сериите "Фючърс"

Аршинкова и преминалата през квалификациите Стиърънс си размениха по 11 пробива. Във втория сет Петя навакса изоставане от 0-4 и гейма и отрази 3 мачбола при 5-6. В заключителната част българката отново демонстрира невероятния си характер и успя да я обърне от 3-5 гейма.

С този си успех Аршинкова спечели 6 точки за световната ранглиста и ще добави 408 долара в банковата си сметка. На четвъртфинала тя ще срещне друга квалификантка от САЩ - Кони Ма.

Гергана Топалова имаше много тежък жребий и отстъпи достойно пред водачката на схемата Усуе Арконада (САЩ) с 3-6, 4-6.