Димитър Кузманов, Васко Младенов, Габриел Донев и Александър Донски се класираха за осминафиналите на силния турнир по тенис от сериите "Фючърс", който се провежда в Пловдив и е с награден фонд от 15 хиляди долара.

Втората ракета на България Димитър Кузманов е водач на схемата и се наложи над аржентинеца Алберто Арече с 6-3, 6-3 за 1 час и 31 минути игра. Мико ще спори във втория кръг с Васко Младенов, което гарантира мястото на наш сънародник на четвъртфинала.

В 12:00 часа се подновяват срещите на "Ролан Гарос" 2019

Цялата вчерашна сесия беше анулирана заради дъжд

Младенов направи забележителен обрат срещу представителя на Северна Македония, Горазд Сърбляк след 3-6, 6-4, 6-4. Мачът предложи много емоции на зрителите и продължи 2 часа и 29 минути.

Шампионът на България в зала Габриел Донев разгроми беларусина Александър Лианонка само за 63 минути с 6-3, 6-0. Габриел ще срещне №5 Евгений Тюрнев (Русия).

Александър Донев престоя на корта само 4 гейма. Той ги спечели и неговият опонент Рокардо Маига (Швейцария) се отказа.

За съжаление Симон-Антъни Иванов загуби в два сета от поставения под №4 Бастиан Мая от Чили.