Петра Квитова отново е на трона на "Уимбълдън"! Чехкинята не просто спечели трофея, ами го стори по един повече от убедителен начин, надигравайки на финала Южени Бушар в двубой, завършил 6:3, 6:0 и предложил зрелищен тенис от страна на вече двукратната победителка на турнири от Големия шлем.

Често сме ставали свидетели как на финал на това ниво дадена тенисистка буквално рухва, ставайки жертва на нервите, но днес напрежението изглежда допълнително мотивира Петра да покаже на какво е способна. А ако стори това, тогава трудно може да бъде спряна от която и да е било противничка и играта ѝ е истинска наслада за окото.

Днешният случай бе точно такъв - бомбени сервиси, страхотни ретури, ефектни атаки от всяка точка на корта, борба във всяко разиграване и концентрация през цялото време. Но всичко това не би имало никакво значение, ако не притежаваш психика на шампион, а Квитова днес показа именно такава.

Финалът стартира с ранен пробив за чехкинята, след това бе затвърден в маратонски гейм, завършил с едно от най-красивите разигравания на турнира като цяло, а малко по-късно мощните ретури и последвалите ги атаки от основната линия доведоха до втори пробив и ситуация, в която Петра сервираше за първия сет при резултат 5:2.

Вече нямаща какво да губи, Бушар отпусна ръката и върна единия пробив, но в следащия гейм страхотния в този мач ретур на Квитова ѝ позволи отново да се справи с подаването на противничката си, а с това и да спечели първия сет. Ако в него чехкинята игра впечатляващо, то във втория бе просто блестяща и с мощните си удари буквално отнесе 20-годишната си противничка, която така и не успя да намери отговор на свръх агресивната игра на развихрилата се Квитова. Резултатът бе спечелването на всеки един от тези шест гейма на втората част и след само 55 минути игра Петра се завърна на трона на "Уимбълдън", и то по един повече от впечатляващ начин.