Петра Квитова се класира за втория кръг на турнира от сериите WTA International 250 на червени кортове в Прага. Надпреварата е една от двете на това ниво, които се провеждат през тази седмица, освен тази в столицата на Мароко Рабат.

Елица Костова на 1/4-финал в Анин след победа срещу Далила Якупович

Кърджалийката взе реванш от словенката за загубата си в Богота

Квитова се справи скоростно със сънародничката си Тереза Смиткова, която участва с "уайлд карт". Мачът продължи 1 час и 10 минути и завърши при резултат 6-1, 6-3.

Поставената под №1 Каролина Плишкова се отказа от участие в последния момент и публиката не можа да се наслади на дербито със сестра ѝ Кристина, което беше планирано за първия кръг. Каролина спечели в неделя турнира на клей в зала в Щутгарт и нямаше достатъчно време за възстановяване. Кристина победи беларускинята Аляксандра Саснович със 7-6(5), 6-3 и ще спори на осминафинал с китайката Циан Ван.

№3 Дария Касаткина (Русия) беше изненадана от "лъки лузъра" Жасмин Паолини (Италия) след 6-7(6), 3-6. Паолини ще срещне във втория кръг словачката Анна Шмиедлова.

Дария Гаврилова, която е под №3 в схемата се отказа в мача си със своята сънародничка от Австралия Саманта Стосър в началото на третия сет. Дотогава резултатът беше 3-6, 6-4. Стосър ще спори за място на четвъртфинал с чехкинята Дениса Алертова.