Елица Костова се класира за 1/4-финал на турнира на червени кортове от сериите "125К" в Анин (Китй). Надпреварата е една от 11-те с награден фонд от 125 хиляди долара.

Елица Костова с ударно начало в Китай

Родната представителка победи с 6:4, 6:1 Джаклин Сако от САЩ

Костова взе реванш от словенката Далила Якупович за загубата си преди две седмици в Богота. Букмейкърите даваха по-вероятен успех за намиращата се на 124-а позиция в ранглистата на WTA Якупович в съотношение 1.30 към 3.40. Елица не се съобрази с това и се наложи с 7-6(3), 1-6, 6-0 за 2 часа и 4 минути.

Първият сет беше много драматичен. В него Костова проби за 3-1 и затвърди брейка за 4-1. След това българката изпусна нова възможност за пробив. Якупович взе четири поредни гейма и на два пъти сервираше за сета.

Кърджалийката се спаси като не допусна да се стигне до сетбол за съперничката си. В тайбрека Костова стигна до 6-2, изпусна една точка, когато сервира, но затвори сетът със 7-3 за 1 час и 4 минути.

Втората част продължи 28 минути, в които българката спечели само 12 точки и не можа да вземе гейм.

Първият гейм на третия сет се оказа решаващ. В него сервираше словенката и се разиграха 16 точки. Костова реализира шестата възможност за пробив. Тя затвърди брейка със сервис гейм на нула. Якупович успя да намали за 1-2.

В оставащите 4 гейма Костова загуби само 5 точки и затвори мача при първата си възможност, завършвайки с трети пробив в сета за 32 минути.

В утрешния 1/4-финал Елица ще играе с победителката от мача между поставената под №1 китайка Шуай Пън и нейната сънародничка, играеща с "уайлд карт" Жаксуан Ян.