Илиян Радулов успя да се класира за четвъртфиналите на турнир в испанския град Кордоба, чийто награден фонд е 25 хиляди долара.

18-годишният българин триумфира във втория кръг със 7:5, 6:4 над №6 в схемата, Едас Бутвилас, от Литва. Сблъсъкът продължи 2 часа и 11 минути.

Радулов осъществи обрат от 1:2 до 4:2 в първия сет, но литовецът съумя да изравни и поведе с 5:4. Българинът обаче спечели следващите три гейма и затвори сета, при 7:5. Във втората част Радулов навакса изоставане от 3:4 до крайното 6:4 в негова полза.

За място на полуфиналната фаза Илиян ще играе срещу №2 в схемата и №404 в световната ранглиста, Никола Кун, от Германия.

Преди този двубой Радулов постигна един триумф в основната схема и три победи в квалификациите, без да загуби сет.