Виктория Томова изнесе почти перфектен мач на турнира по тенис за жени в Хобарт с награден фонд 267 хиляди щатски долара, елиминирайки само с един загубен гейм 42-та в света Татяна Мария от Германия. Българката спечели с 6:0, 6:1 в рамките на точно 60 минути.

Томова започна с реализиран брейк на 30 на подаване на Мария, а във втория гейм българката отрази два шанса на германката за изравняване. Последва гейм на нула, отново при сервис на Мария, след което Томова спечели с лекота до 6:0.

Серията на водещата българска ракета продължи и във втория сет, където тя поведе с 2:0 за осем поредни спечелени гейма. Съперничката й спечели за първи път на собствен сервис за 1:2, но това не спря Томова и тя взе следващите четири гейма, реализира втория си мачбол и сложи точка на спора при 6:1.

С тази победа Томова си осигури участие на четвъртфиналите, 54 точки за световната ранглиста, където е 77-а и на шест места от рекордното си класиране, както и 6 608 долара от наградния фонд. Ако преодолее и следващия кръг, тя ще получи гарантирани 98 точки и 11 610 долара.

Съперничка на Томова утре най-вероятно ще бъде американката Ема Наваро, която е втора в схемата и 31-а в света. За да стигне до четвъртфиналите обаче, тя първо трябва да надделее над полякинята Магдалена Фрех.