Мария Шарапова и Симона Халеп ще подновят съперничеството си и за пети път ще се изправят една срещу друга, този път в директен сблъсък за място на полуфиналите в Синсинати.

В предишните четири мача помежду им рускинята неизменно стигаше до победата, а последният път бе на финала на тазгодишния "Ролан Гарос".

И двете достигнаха до тази фаза на турнира без да загубят сет, но в същото време и двете срещнаха сериозна съпротива. Шарапова бе на път да изпусне контрола на мача си срещу Анастасия Павлюченкова, след като във втория сет на три пъти изоставаше с пробив, последният от които дойде след двойна грешка при резултат 5:5 гейма. Все пак, както често се случва в срещи при дамите, сервиращата тенисистка не издържа и пробивът бе върнат, а в последвалия тайбрек Маша бе просто желязна и след общ резултат 6:4, 7:6(2) се класира за четвъртфиналите.