Бившият капитан на националния отбор на Уругвай по футбол Диего Форлан ще дебютира в професионалния тенис през следващия месец.

45-годишният Форлан ще участва в надпреварата на двойки на турнира от сериите Чалънджър в столицата на Уругвай Монтевидео. Състезанието ще се играе на клей и има награден фонд от 133 хиляди щатски долара.

Партньор на футболиста ще бъде 32-годишният аржентинец Федерико Кория, който в момента заема 101-во място в световната ранглиста на сингъл при мъжете.

През последната година Форлан участва в няколко турнира от по-долното ниво (ITF), като в последната надпревара, в която игра в Асунсион, загуби на финала в категорията на ветераните над 45 години.

В кариерата си като футболист Форлан игра за отбори като Манчестър Юнайтед, Виляреал, Атлетико (Мадрид) и Интер. За националния отбор на Уругвай той има 112 мача и 36 гола, като през 2011 година спечели Копа Америка, а година по-рано достигна до полуфиналите на световното първенство в Южна Африка.

Турнирът по тенис в Монтевидео ще се проведе от 11 до 17 ноември.