Водачът в схемата Новак Джокович спечели титлата на турнира на твърди кортове в Аделаида (Австралия) с награден фонд 642 735 долара.

Сърбинът спаси мачбол при победата си на финала над Себастиан Корда (САЩ) с 6:7(8), 7:6(3), 6:4 за 3:11 часа.

Ден след като победи Даниил Медведев на полуфинала, въпреки че получи контузия на бедрото, Джокович се движеше свободно на корта, но беше притиснат силно от Корда в първите два сета на двубоя.

Американецът направи пробив за 5:4 в първия сет и имаше 40:0 на сервис, когато Джокович отвърна на удара, за да изравни резултата. Но световният номер пет беше догонващ в тайбрека, а след 8:8 Корда взе две поредни точки и поведе.

Раздразненият Джокович изкрещя и изгони двама членове от щаба си от местата им край корта преди втория сет, в който той позволи на Корда да доминира в разиграванията.

Но с феновете зад него при завръщането му в Австралия Джокович повиши играта си, спаси мачбол в 12-ия гейм, преди да спечели тайбрека със 7:3 и да изравни резултата.

Сърбинът водеше с 5:4 във финалния сет и и затвори двубоя с пробив.

Джокович ще се бори за 10-а титла на Откритото първенство на Австралия от 16 до 29 януари, за да се изравни с големия си съперник Рафаел Надал с 22 трофея от Големия шлем.