Новак Джокович победи Роджър Федерер в изключително оспорван двубой на полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Париж. Сърбинът спечели със 7:6(6), 5:7, 7:6(3) и ще спори за титлата с Карен Качанов, който победи Доминик Тийм след 6:4, 6:1 в другия полуфинал.

Двамата започнаха двубоя на много високо ниво и още в първите геймове сътвориха някои великолепни разигравания. Новак първи стигна до шанс за пробив още във втория гейм, но швейцарецът се справи. Федерер вдигна нивото на началния си удар и при второто си подаване нямаше такива проблеми.

Роджър разчиташе много на бекхенд слайс, който създаваше известни затруднения на съперника, но Джокович намираше решения и като цяло имаше леко предимство. Сърбинът стигна до нова възможност за пробив в осмия гейм, но рекордьорът по титли от Големия шлем я спаси със стил, като завърши разиграването с красиво воле на мрежата. Атаките на Новак бяха непрестанни и това доведе до нови три брейк пойнта, като при последния успя да върне топката инстиктивно от воле, след като тя се отклони от мрежата. След над 10 минути Роджър успя да измъкне гейма и да изравни за 4:4.

Стигна се до тайбрек, в който Федерер имаше ранно предимство. Той поведе с 2:0 и след това с 4:2, но и двата пъти съперникът му изравняваше. Новак се оказа по-стабилен в решителните моменти, като успя да спаси сетбол и да стигне до успех с 8:6. Така след 1 час и 14 минути сърбинът спечели първия сет.

В началото на втората част и двамата имаха шансове при сервиса на противника, но постепенно започнаха да взимат убедително подаванията си. Никой не отстъпваше и сантиментър и се стигна до 5:5. Тогава Джокович поведе с 30:0 при сервис на Роджър, който трябваше да спасява и брейк пойнт. Федерер успя да се справи със ситуацията и обърна гейма. В следващия той използва момент на колебание от страна на сърбина и стигна до пробив, с който взе сета.