Световният №1 Новак Джокович спечели и втория си мач на турнира "Мастърс" 1000 в Шанхай (Китай). Защитаващият титлата си сърбин се наложи над американския гигант Джон Иснър (САЩ) със 7-5, 6-3 за 1 час и 16 минути.

Даниил Медведев се измъчи с Вашек Поспишил в Шанхай

Руснакът ще играе утре с Фабио Фонини, сломил Карен Хачанов в другия завършил осминафинал

Резултатът не показва тоталното предимство на Ноле. Цялата завръзка в срещата се състоеше от въпроса: "Кога Джокович ще направи пробив?".

Иснър сервираше по познатия за него начин, но изобщо не можеше да печели точки, когато посреща. Джокович натисна ретура и форсира дълги осми и десети геймове. Стомната се счупи в последната партия на първия сет, когато Ноле проби на нула, след като успя да върне и четирите сервиса на противника си.

Иснър вече беше готов и отново допусна брейк за 0-2 във втория сет. За Джокович остана да изиграе още 4 сервис гейма, което той стори за крайното 6-3. Американецът спечели общо 8 точки когато посреща.

Утре Джокович ще играе с победителя от мача Стафанос Циципас (Гърция) - Хуберт Хуркач (Полша).

Снимка 445433

В другия мач, провел се по същото време полуфиналистът от US Open 2019 Матео Беретини (Италия) победи Роберто Баутиста Агут (Испания) със 7-6(5), 6-4.

В първия сет двамата си размениха по един пробив и Беретини спечели равностойния тайбрек. Баутиста Агут изглеждаше, върнал се мача, след като поведе с пробив и 3-1 гейма. Шестата партия на втората част се оказа решаваща. В нея двамата разиграха 14 точки и Беретини реализира втората си брейк точка.

След това испанецът успя да вземе един гейм за 4-4 и изгуби 8 от последните 9 точки в срещата.

Утре Беретини ще се изправи или срещу Доминик Тийм (Австрия), или срещу Николоз Басилашвили (Грузия).