Новак Джокович, считан за най-добрия тенисист в света за всички времена, ще стартира на предстоящия Мастърс турнир в Монте Карло с нов треньор. Брат му Марко ще замени Анди Мъри, който ще се присъедини към него в Мадрид.
"Анди няма да е с мен тази седмица, но ще се видим с него в Мадрид. Мислех кой може да го замести и Марко беше на разположение. Това ще ми помогне по различен, емоционален начин - ще прекарам време с брат си по време на пътуването", сподели Джокович пред Sport Club.
Въпреки че Джокович има амбицията да спечели титла номер 100, той е подходил по-скромно към предстоящото състезание, с по-ниски очаквания. Марко Джокович, бивш професионален тенисист с кратка кариера, няма много опит като треньор, но присъствието му в лагера на Новак може да бъде важен емоционален подкрепа, особено след труден период за сърбина.