Фаворитите за титлата Новак Джокович (Сърбия) и Роджър Федерер (Швейцария) постигнаха първи победи на турнира "Мастърс" 1000 в Синсинати. Двамата не се бяха появявали на корта след знаменития финал на "Уимбълдън" 2019.

Резултати от "Мастърс" 1000 в Синсинати

Григор Димитров е в половината на Новак Джокович и Роджър Федерер

Световният №1 и защитаващ титлата в Синисинати, Джокович започна колебливо срещата си с американеца Сам Куери. Ноле допусна ранен пробив, но успя да измъкне първия сет със 7-5 и да пречупи съперника си във втория с 6-1. Негов съперник на осминафинала ще бъде испанеца Пабло Кареньо Буста.

Роджър Федерер изигра типичен за себе си мач със силно играещия тази година аржентинец Хуан Игнасио Лондеро. Швейцарецът проби оше във втория гейма на мача и с отлични сервис геймове затвори първата част с 6-3. През вторият сет пробивът дойде за 3-2. Лондеро достигна до една възможност за пробив и толкоз. Федерер приключи частта с 6-4. Играта продължи точно един час, като в средата на втория сет имаше едночасово прекъсване заради дъжд.

Федерер ще има за съперник утре победителя от сблъсъка Стан Вавринка (Швейцария) - Андрей Рубльов (Русия). В този мач можеше да играе Григор Димитров, който снощи загуби от Вавринка в изключително зрелищен двубой.

Григор Димитров взе сет на  Стан Вавринка, но загуби фантастичен мач в Синсинати

Григор Димитров взе сет на Стан Вавринка, но загуби фантастичен мач в Синсинати

Българинът доминираше, срина се, направи страхотен обрат и накрая тайбрек определи победителя

Пабло Кареньо Буста е третият известен осминафиналист. Испанецът пречупи Джон Иснър (САЩ) с 6-4, 6-7(1), 7-6(6). Мачът продължи повече от два часа и половина и завърши след полунощ местно време. Иснър направи 32 аса, но Кареньо Буста отрази и седемте точки за брейк, които имаше американецът. От своя страна Пабло направи единствения пробив в мача за 4-3 в първия сет. Накрая мачът се реши след втори тайбрек, в който при 7-6 Кареньо Буста направи мини пробивът, донесъл му победата.

Днес от 18:00 часа започват останалите 13 осминафинали в Синсинати. Джокович и Федерер могат да се срещнат на полуфинал, но прди това трябва да спечелят по още 2 мача.