Световният номер едно - Новак Джокович си призна, че не умее да губи.

"Вбесих се, след като загубих втори сет, но аз съм емоционален на корта и такива моменти се случват. Най-важното е да спечеля мача", заяви Новак слез триумфа над Роберто Баутиста Агут, който го изпрати на четвъртфинал на US Open срещу друг испанец - Фелисиано Лопес.

"В един момент дадох възможност на съперника ми да контролира разиграванията - анализира световния №1. - Роберто показа много класа от основната линия и не ми даваше почти никакви лесни точки. При 4-2 и 15-40 във втория сет пропуснах шансовете си и загубих цели пет гейма поред. Не мога да си позволя подобно нещо да се повтори. Имах много трудни моменти на корта, но все пак успях да намеря пътя към победата и това е ценното.

Роберто се бореше и ме накара да вложа страшно много усилия, за да изтръгна победата. Мачът беше в голяма степен физически сблъсък. Радвам се, че успях да остана свеж след три часа на корта." За следващия си съперник Ноле заяви: "Фелисиано също е испанец, но стилът му е съвсем различен. Той не обича да се задържа много на основната линия, а вместо това атакува мрежата и стратегията ми за този мач ще трябва да е друга".