Нидерландецът Тим ван Райтховен сензационно спечели турнира на трева в Хертогенбош с награден фонд от 648 130 долара, като на финала се наложи над Даниил Медведев с 6:4, 6:1 за само час игра.

Това е дебютна титла за 25-годишния тенисист, за когото това бе първо участие в турнир АТП. Независимо от загубата на финала Медведев от утре ще се завърне като номер 1 в световната ранглиста.

Екатерина Александрова триумфира в Хертогенбош

Руската тенисистка спечели турнира на трева в Нидерландия

Ван Райтховен, който е под номер 205 в световната ранглиста, започна много силно мача, като проби сервиса на съперника си и поведе с 2:0, но руснакът успя бързо да върне пробива и изравни геймовете. Нидерландецът обаче отново проби в ключовия момент при 5:4 и затвори първия сет.

Във втория представителят на домакините бе далеч по-убедителен, като печелеше уверено геймовете на свое подаване и направи два пробива за 5:0. Едва тогава Медведев успя все пак да спечели един гей на свой сервис, но още в следващия Ван Райтховен затвори мача - 6:1.