Първата ракета на България Григор Димитров се справи и с испанеца Роберто Баутиста-Агуг на турнира от веригата "Чалънджър" във френския град Орлеан с награден фонд 106 500 евро и гостоприемство.

Гришо се класира за 1/2-финалите на надпреварата след 3:6, 6:2, 7:6(6). Следващият съперник на хасковлията ще бъде победителят от мача между французина Микаел Лодра и германеца Бьорн Фау. Двубоят е по-късно днес.

Срещата започна добре за нашето момче, като пропусна да пробие съперника си в първите два гейма. Последваха няколко нетипични грешки за Григор, с което буквално подари своето подаване и допусна пробив за 2:4. Испанецът получи импулс в играта си, а грешките на Димитров при сервиса и продължителните разигравания позволиха на съперника му да затвори първия сет при 6:3.

Развоят на събитията сякаш вдъхнови Гришо, който натисна педала значително и бързо-бързо изравни резултата след 6:2 във втората част.

В третия сет мачът вървеше гейм за гейм и никой не знаеше кой всъщност ще класира за 1/2-финала. При 6:5 пък Григор спаси мачбол на противника си и доведе двубоя до тайбрек. Той започна ужасяващо за нашето момче. Първо испанецът дръпна с 3:0, а след това той поведе и с 6:3. Това означаваше три мачбола за Батиса, който обаче не се възползва от предимството си. С блестяща игра Димитров изравни, а след това стига до 8:6, с което затвори иначе оспорваната среща.

С постигната победа най-добрият български тенисист ще добави 45 точки към актива си. По този начин той ще прогресира от понеделник в ранглистата на АТР с поне 10 позиции.