Григор Димитров не можа да спечели петата си титла от турнир на АТП. Той загуби от №87 в световната ранглиста Диего Шварцман с 7-6 (5), 6-7(4), 0-6.

„Разочаровах феновете и семейството си. Поднасям моите извинения.Ще си направя изводите."- разочаровано сподели Димитров.

Нашето момче имаше невероятни проблеми в първия сет срещу нисичкия аржентинец. Димитров поведе с 3-1 и създаде впечатление, че лесно ще пречупи съперника си.

Последва серия от пробиви и сета достигна до тай-брейк. Пробивите бяха 4-4.

В решителния гейм Гришо започна прекрасно и поведе с 5-1 до смяната на полето. Последва отпускане и Шварцман намали до 6-5. Все пак, в последното разиграване Димитров показа класата си.

Първият сет продължи час и десет минути и точките бяха 45-45.

Втората част започна като първата и Григор бързо поведе с 3-0. Шварцман успя да намали на 2-3, но бързо отново беше пробит. При 5-3 Гришо не успя да затвори мача, въпреки че печелеше дългите разигравания.

Шварцман се върна в мача и от 2-5 поведе с 6-5. Григор за трети път скъса ракета, получи схващане, но успя да изравни за 6-6. В решителния гейм Димитров се придвижваше трудно и загуби с 4-7.

Третият сет започна и завърши катастрофално. Григор изпокъса и изпочупи ракетите си. Той не доигра последните две точки и се предаде. Това е първа титла в кариерата на Шварцман.

(НА ЖИВО) Как Григор Димитров покорява Истанбул

Българският №1 излиза срещу аржентинеца Диего Шварцман за пета титла от турнир на АТП

Все пак българинът ще прибави нови 60 точки в класацията на АТП. Участието му на финала му донесе 150 точки, но той имаше да защитава от миналогодишния финал 90 точки. Все пак ще си тръгне и с 140,000 евро.