Григор Димитров излиза от 17:00 часа във финална среща на турнира Истанбул опън. Негов съперник е световният № 87 аржентинеца Диего Шварцман. Победителят ще наследи на трона Роджър Федерер, който спечели първото издание през миналата година. За Димитров това ще бъде титла № 5 от турнир на АТП.

Двамата не са се срещали досега. Аржентинецът стартира от първия кръг и победи последователно Факундо Банис (Арж) 6-1 6-4, № 1 Бърнард Томич (Авл) 6-2 6-2, Дамир Джумхур (Бих) 5-7 7-6(4) 6-2 и Федерико Делбонис (Арж) 6-7(5), 6-3, 6-2.

Коефициентът за победа на Григор е 1.28. Докато на неговия съперник е 3.40. Интересен факт е, че Шварцман ще остане на корта след тази среща, за да играе и на финала на двойки с Андрес Молтени срещу Флавио Чипола и Дуди Села. Шварцман е от еврейски произход. Никога не е печелил турнир от АТП. Достигал е до № 57 в световната ранглиста. Висок е 1.70м.

Григор: Титлата е моята цел в Истанбул

"Смятам, че съм способен да я спечеля"

преди 7 години в 19:59 ч.

Пета скъсана ракета. Григор изпочупи ракетите си и си тръгна. Много слаба психика. За съжаление Шварцман може и да не е много добър, но сега може да направи дубъл с победа на двойки. Срещата продължи два часа и четитдесет и седем минути. Точките станаха 97-113.

преди 7 години в 19:53 ч.

0-5 Нова ракета замина. Четвъртата скъсана беше счупена. Наказателна точка. Нашето момче спря да играе някъде при 5-2 във втория сет.

преди 7 години в 19:51 ч.

0-4 Втори пореден гейм на нула. Контузията на Гришо очевидно е сериозна.

преди 7 години в 19:48 ч.

0-3 Григор изпадна в дупка. Отново има нужда от масаж на бедрата.

преди 7 години в 19:45 ч.

0-2 Ракетата пак го отнесе. Съдията на стола официално предупреди Димитров. Този коронен номер не носи успех на Гришо.

преди 7 години в 19:41 ч.

0-1 Аржентинецът при всяка възможност раздвиждва Гришо. От 2-5 в предипния сет, Шварцман е спечелил 6 гейма и е загубил само с един.

преди 7 години в 19:33 ч.

4-7 в тай-брейка. Шоуто продължава. Точките са 89-87. Срещата продължава два часа и двадесет и две минути. В тениса се счита, че 100 точки са достатъчни за победата. Днес няма да са.

преди 7 години в 19:25 ч.

2-1 в тай-брека. 2-3 проблемите с крака се задълбочават

Последно обновление в 19:27 ч. на 01.05

преди 7 години в 19:23 ч.

6-6 втори тай-брейк. Ще си тръгне ли Димитров от Истанбул без загубен тай-брейк.

преди 7 години в 19:18 ч.

5-6 Димитров получи схващане. И за капак при последната точка скъса за втори път ракета.

преди 7 години в 19:13 ч.

5-5 мача се закучи. Димитров е в мини криза. Шварцман лети. Той има инициативата.

преди 7 години в 19:08 ч.

5-4 след нов пробив на Шварцман. Гришо не успява да си вкарва първия сервис, Имаше сервис със само 126 км в час.

преди 7 години в 19:00 ч.

5-3 Шварцман взе подаването си. Играта стана вяла и отпусната.

преди 7 години в 18:57 ч.

5-2 работата отива на приключване.

преди 7 години в 18:53 ч.

4-2 Пореден пробив. Този път на нула. Шварцман изглежда сдал багажа.

преди 7 години в 18:50 ч.

3-2 Григор реши да даде шанс на аржентинеца. Но в този мач са важни непробивите. В тях българинът води.

преди 7 години в 18:45 ч.

3-1 гейм за аржентинеца. Димитров не можа атрактивно да вкара в джоба си падащата от високо топка.

преди 7 години в 18:40 ч.

3-0 втори пореден непробив за българина. Гришо сам си усложни положението при 40-15, но успя да се измъкне след едно изравняване.

преди 7 години в 18:35 ч.

2-0 нов пробив за Димитров. На Шварцман запонаха да му свършват идеите. Нещата започват да идват по местата си. Точките вече са 54-49.

Последно обновление в 18:35 ч. на 01.05

преди 7 години в 18:32 ч.

1-0 най-сетне непробив. Шварцман смени фланелката, но май с нея по не му върви. Все пак минахме от 40-0 през 40-40.

преди 7 години в 18:22 ч.

Сета е спечелен с 7-5 в тай-брека. Григор скъса втора ракета при 6-4, но се защити прекрасно при следващото разиграване и накара аржентинеца да забие в мрежата. Точките са 45-45 след час и десет минути игра.

Последно обновление в 18:23 ч. на 01.05

преди 7 години в 18:17 ч.

Размяната на полетата идва при 5-1. Досега Гришо има спечелени 3 тай-брека в Истанбул.

преди 7 години в 18:13 ч.

Шварцман сервира първи в тай-брека 1-1. 3-1 след страхотна защита на Гришо.

Последно обновление в 18:15 ч. на 01.05

преди 7 години в 18:12 ч.

6-6 Неизбежният тай-бреак е факт.

преди 7 години в 18:08 ч.

6-5 Димитров е задъхан. Напълно заслужено предимство. Идва ли краят на пробивите?

преди 7 години в 18:03 ч.

5-5 серията от пробиви продължи. Димитров беше твърде пасиве и позволи на Шварцман да доминира.

преди 7 години в 17:58 ч.

5-4. Пети пробив на 15. Вдъхновяващо изпълнение на Димитров за 0-30. Мрежата помогна за 0-40. Гришо запазва концентрация.

преди 7 години в 17:55 ч.

4-4 Гришо подари гейма след 4 изравнявания. Българинът подаваше с нови топки.Шварцман игра максимално остро.

преди 7 години в 17:45 ч.

4-3 нов пробив. Прекрасна игра на Димитров. Завърши гейма със смаш.

преди 7 години в 17:41 ч.

3-3 Григор го пробиха. Последните два гейма точките са 1-8.

преди 7 години в 17:36 ч.

3-2. Бърз гейм за аржентинеца. Григор имаше проблеми с гащите в началото.

преди 7 години в 17:32 ч.

3-1 Гейм на 15. Шварцман е опасен само когато играе на върха на своите възможности. Днес май не е така.

преди 7 години в 17:27 ч.

2-1. Пробив на 15. Рязко спадна нивото на игра на аржентинеца. Изключителна къса на Григор за спечелване на гейма.

преди 7 години в 17:22 ч.

1-1 Вторият гейм мина вече през две изравнявания. Шварцман показва че не е случаен тенисист. Досега е бил 10 часа на корта в Истанбул.

Последно обновление в 17:24 ч. на 01.05

преди 7 години в 17:15 ч.

Макар и трудно Шварцман взе първия гейм 0-1. Аржентинецът няма загуба на клей тази година.

преди 7 години в 17:10 ч.

Наало 17:10. Григор Димитров избра да посреща.

преди 7 години в 16:44 ч.

Очаквано начало на срещата 17:05.

Последно обновление в 17:02 ч. на 01.05