Номер едно в света Рафаел Надал отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис в Доха (Катар) с награден фонд 1,11 милиона долара.

Надал загуби с 4:6, 4:6 от французина Гаел Монфис след 89 минути игра.

Поставеният под номер пет, Монфис, участващ в надпреварата с "уайлд кард", изигра отличен мач и постигна първа победа в кариерата си над тенисист, който е водач в класацията на АТП.

Французинът направи 35 печеливши удара, в това число и 7 аса, за да вземе първа победа срещу Надал в срещите помежду им.

Испанецът, който търсеше първа титла в Доха, не успя да се противопостави на активната и агресивна игра на съперника си, като пласира едва 10 печеливши удара в двубоя.

За място на финала Монфис ще се изправи срещу четвъртия поставен Анди Родик (САЩ), който по-рано днес записа 13 аса и разби румънеца Виктор Ханеску с 6:2, 6:3 са 67 минути.

По-късно днес шампионът от 2005 и 2006 година и номер 2 в света Роджър Федерер (Швейцария) ще играе с осмия в схемата Филип Колшрайбер (Германия), а миналогодишният победител и трети поставен Анди Мъри (Великобритания) ще срещне украинецът Сергей Стаховски.