Чехкинята Каролина Мухова си осигури безпроблемно класиране за полуфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис при жените.

На четвъртфиналите 27-годишната Мухова разгроми с 6:0, 6:3 румънката Сорана Кърстя за час и 39 минути игра и за пръв път в кариерата си достигна до финалната четворка на турнира в Ню Йорк.

Каролина Мухова проби отново на 1/2-финалите на "Ролан Гарос"

Чехкинята изхвърли рускиня

Поставената под номер 10 в схемата чехкиня затвърди впечатлението, че се намира в отлична форма след финала на "Ролан Гарос" по-рано през сезона.

В първия сет тя не даде нито един гейм на Кърстя, като ключов бе четвъртият гейм, в който Мухова отрази девет възможности за пробив.

В началото на втория сет 33-годишната Кърстя направи пробив и поведе с 2:0, но румънката позволи веднага да бъде настигната и в крайна сметка до края на мача спечели само още един гейм.

На полуфиналите Мухова ще играе с американката Коко Гоф. Единствената среща между двете бе преди две седмици на финала на турнира в Синсинати, в който Гоф победи с 6:3, 6:4.