Чехкинята Каролина Мухова се класира за втори път в кариерата си за полуфинал в турнирите от Големия шлем.

На четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция 26-годишната чехкиня надигра със 7:5, 6:2 рускинята Анастасия Павлюченкова.

Така за втори път след Откритото първенство на Австралия през 2021 година тя се доближава на две победи от някой от четирите най-важния трофея в света на тениса.

Френската авантюра на Гришо приключи! Зверев прегази българина на “Ролан Гарос”

Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участието си на турнира от Големия шлем Ролан Гарос

Интрига в мача имаше само в първия сет, в който финалистката на "Ролан Гарос" за 2021 година Павлюченкова на два пъти успяваше да навакса изоставане от пробив. Рускинята обаче беше пробита за трети път в 11-ия гейм на мача, след което Мухова затвори първата част на свой сервис.

Във втория сет Мухова взе инициативата от само начало, поведе с 5:1 и приключи мача точно 100 минути след началото му.

За място на финала Мухова ще играе с победителката от двубоя между украинката Елина Свитолина и поставената под номер 2 в схемата Арина Сабаленка от Беларус.