Матео Беретини спечели тенис турнира в Белград. Надпреварата беше с награден фонд 650 хиляди евро.

Матео Беретини на финал в Белград

Избегна съдбата на Джокович

На финала италианецът срази с 2:1 сета - 6:1, 3:6, 7:6(0) Аслан Карацев за два часа и половина игра.

На полуфиналите Карацев победи големия фаворит за спечелването на титлата и представител на домакините Новак Джокович. В събота сблъсъкът продължи почти три часа и половина и явно руският тенисист нямаше сили за нова продължителна битка.

Снимка 445433

Поставеният под номер 2 в схемата тенисист взе лесно първия сет, но във втория гейм на втората част бе пробит и Карацев изравни. Решителната трета част навлезе в тайбрек, след като двамата си размениха по един пробив.

Италианецът показа здрави нерви и затвори мача в своя полза, без да загуби нито една точка - 7:0.