Бившата номер 1 в женския тенис Мария Шарапова (Русия) победи сънародничката си Светлана Кузнецова в последен мач от втория кръг на Червената група и се класира за полуфиналите на първенството на УТА в Мадрид.

Шарапова се наложи с 5:7, 6:2, 6:2 за 2:07 часа, а успехът й класира напред и дебютантката в състезанието Ана Иванович преди утрешната среща между двете, която ще определи победителката в групата.

"Тя игра добре в първия сет, докато аз по-трудно влязох в мача. Това е нормално, защото съм играла доста по-малко срещи от нея в последните месеци и имам известни затруднения да намеря ритъма си", заяви Шарапова, която пропусна част от сезона заради контузия в дясното рамото.

"Чувствам се добре физически. Искаше ми се да победя в два сета, но съм щастлива, че продължавам напред", допълни тя.

Кузнецова постигне решаващ пробив в 12-ия гейм на първия сет, който спечели със 7:5.

Втората и третата част се развиха по идентичен начин. След 2:2 Шарапова печелеше следващите четири последователни гейма, а с това първо изравни резултата в сетовете, а след това взе и мача.

Двете допуснаха по 21 непредизвикани грешки, но за сметка на това Шарапова пласира 40 печеливши удара срещу само 15 на съперничката си.

Последна среща от втория кръг на Червената група на първенството на УТА по тенис с награден фонд 2,08 милиона евро:

6-Мария Шарапова (Русия) - 2-Светлана Кузнецова (Русия) - 5:7, 6:2, 6:2