Марин Чилич сложи край на серията си от загуби на финалния турнир на ATP в Лондон. Хърватинът се наложи над американеца Джон Иснър с 6-7(2), 6-3, 6-4. Той имаше до сега само един успех от девет мача в зала "О2 Арена". Преди две години Чилич успя да се наложи над японеца Кей Нишикори.

Марин

Победата остави теоретичните шансове на хърватина за полуфинал. За целта той трябва да се наложи над непобедения до момента Новак Джокович и да очаква успех на Джон Иснър срещу Александър Зверев.

Първият сет се реши след тайбрек, спечелен от Иснър, който постоянно натискаше сервиса на съперника си. Това беше 14-та дълга партия в последните десет мача между двамата.

Мачът се реши в края на втория сет и в началото на третия, когато Чилич направи 3 пробива срещу 1 за Иснър. Изключително дълъг беше първия гейм на третата партия. В него Чилич проби и взе психологическото предимство. След още два брейка играта влезе в обичайния си за мачове на Иснър ритъм и двубоят завърши с бързи сервис геймове.

Утре Марин Чилич ще играе срещу Новак Джокович, а Джон Иснър трябва да търси задължителен успех срещу Александър Зверев.