Анди Мъри (Великобритания) се класира за четвъртфинал на „Ролан Гарос", след като надви Фернандо Вердаско (Испания) с 6:4, 7:5, 7:6(3) след 2 часа и 54 минути игра в Париж. Днешният сблъсък бе 11-и в съперничеството между Мъри и Вердаско. Шампионът от US Open през 2012 г. вече има 10 успеха срещу испанеца.

Така в следващата фаза поставеният под номер 7 в основната схема шотландец ще се изправи срещу надеждата на домакините Гаел Монфис, който надделя с 6:0, 6:2, 7:5 срещу Гийермо Гарсия-Лопес (Испания).

Французинът не даде нито гейм на Гарсия-Лопес в откриващия сет, а във втората част се отчете с пробиви за 2:1 и 4:1. Така без да губи особено много време 27-годишният французин поведе с 2:0 сета. Третата част бе по-завързана и заемащият 41-ата позиция в ранглистата испанец все пак показа възможностите си, но не достигна до нищо друго освен почетна загуба.