Бившият номер 1 в световния тенис Анди Мъри победи германеца Александър Зверев със 7:6 (5), 2:6, 7:5 в най-оспорвания мач на турнира в Доха на твърди кортове от сериите АТП 250 с награден фонд 1 377 025 долара. Двамата изиграха епичен мач, продължил три часа.

Шотландецът взе драматично първия сет с тайбрек, след като се наложи със 7:5 в директния гейм. Във втория сет обаче Зверев, който бе стигнал до номер 2 в света, много вдигна нивото на играта си, направи два пробива и затвори сета при 6:2.

Швьонтек продължава по график в Дубай

Полякинята не срещна затруднения срещу Самсонова

В третата част всеки взимаше уверено подаването си до единадесетия гейм, когато Зверев трепна на свой сервис и от това се възползва Анди Мъри, който го проби. На своя сервис победителят от три турнира от Големия шлем стигна до два мачбола, като реализира втория за крайния успех.

По-рано през деня канадецът Феликс Оже-Алиасим се наложи над Джеъсън Кублът от Австралия с 4:6, 671, 6:4 за близо 2 часа и 20 минути игра.

На четвъртфиналите той ще срещне испанеца Алехандро Давидович Фокина, който победи корееца Куон Сун-У с 6:3, 6:2.

Поставеният под номер 1 руснак Андрей Рубльов, който играе под неутрален флаг, също се класира за Топ 8, след като се наложи над Талон Грикспор от Нидерландия с 1:6, 6:1, 7:6 (6).

На същата фаза на турнира чехът Иржи Лехечка победи финландеца Емил Руусувуори с 6:2, 7:6 (2) за час и половина.

Изненадата на този етап поднесе французинът Алекс Мюлер, който е едва под номер 170 в